Beweeglint voor jong en oud om buiten te bewegen

Beweeglint voor jong en oud om buiten te bewegen

Buiten bewegen is fijn. Ondanks dat er in Gennep voldoende beweegmogelijkheden zijn, beweegt de 50-plusser nog te weinig buiten. Dat merkte onder andere Marian Schijf (Gennep Vitaal) op. ‘’Daar wilden wij met verschillende organisaties en verenigingen wat aan doen!’’

Meer geluk, plezier, gezondheid en vitaliteit

Vanaf 55 jaar wordt bewegen echt belangrijk. ‘’Het is de leeftijd waarbij de motoriek naar beneden gaat. Je bouwt niet meer veel op, eerder af. Je lichaam in conditie houden is net zo belangrijk als eten en drinken. Het is een investering in jezelf’’, aldus Marian. Maar sporten heeft niet alleen fysieke voordelen. Wanneer je in een groep beweegt, komen er ook sociale voordelen bij kijken. ‘’Het is een stuk gezelliger, de docent kent jouw ins en outs en kan je daardoor persoonlijk advies geven. Door te sporten kun je vitaler ouder worden en verklein je de kans op een slechte gezondheid.

Bewegen in heel Gennep

Gennep heeft al een beweegtuin, maar die mag nog meer gebruikt worden. Verschillende verenigingen hebben daarom de handen ineen geslagen om verschillende beweegmomenten te starten. ‘’Maar we wilden veel meer dan dat. Zo hebben we samen besloten om een beweeglint door heel Gennep te maken. Een idee dat bij Expeditie V tot stand is gekomen. ‘’Per wijk kan de wijk meebeslissen waar de route voorbij komt. De route start in Gennep West en wordt verder uitgebreid naar Milsbeek en Ottersum.

Elkaar enthousiasmeren

‘’Dit idee uitwerken binnen Expeditie V was prettig. Samen konden we ideeën delen en elkaar om raad vragen. Ook merkte ik dat ik werd geënthousiasmeerd door de rest van het team. Door korte lijntjes met Gennep Doet Mee te leggen, maak je ook weer makkelijker contact met de gemeente. En dat is bij de uitwerking van ons idee erg handig.’’